Beati Cantores - logo
Chór Beati Cantores

Dyrygent musi składać się po połowie z artysty i z kaprala ,jeżeli chce egzekwować od orkiestry posłuch i realizację swych zamierzeń.

/Jerzy Waldorf/

Witamy serdecznie na stronie

STOWARZYSZENIA CHÓR BEATI CANTORES

rok założenia 1985


Stowarzyszenie ma swoją siedzibę przy Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Głogowie.

Chór "Beati Cantores", co znaczy "Szczęśliwi śpiewaniem" pracuje i koncertuje od 1985 roku, pod batutą Pani Barbary Walendzik.

Chór współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami promujących kulturę muzyczną. Dając liczne koncerty dla społeczności lokalnej żywo zapisuje się życiu kulturalnym miasta.


Stowarzyszenie Chór Beati Cantores jest organizatorem wielu koncertów i innych przedsiewzięć artystycznych w Głogowie i w regionie. Jednakże najważniejszą inicjatywą, której jesteśmy organizatorem jest Ogólnopolski Festiwal Chórów SILESIA CANTAT. Festiwal odbywa się co 2 lata, a jego ostatnia VII edycja miała miejsce 1 października 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

VIII Ogólnopolski Festiwal Chórów SILESIA CANTAT Głogów 2018 odbył się 13 października 2018 r.

Wyniki VIII edycji Festiwalu znajdziecie Państwo TUTAJStowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych.

Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18:00 w salce nr 6 przy kościele N.M.P. Królowej Polski os. Kopernik.

Repertuar chóru obejmuje utwory o treści religijnej, świeckiej, patriotycznej i rozrywkowej.

Serdecznie zapraszamy - Zarząd Stowarzyszenia

Nabór


Informacje o wszystkich nadchodzących i archiwalnych wydarzeniach


Stowarzyszenie Chór Beati Cantores oferuje oprawę liturgiczną uroczystości kościelnych i ślubów, oprawę artystyczną uroczystości patriotycznych, świeckich i inauguracyjnych oraz organizuje koncerty i imprezy artystyczne.

Zainteresowanych nawiązaniem współpracy prosimy o kontakt.


Zapraszamy do odwiedzin profilu chóru Beati Cantores na portalu Facebook -> www.facebook.com/Beati.Cantores oraz profilu Festiwalu Silesia Cantat -> http://www.facebook.com/SilesiaCantat

© 2008 beati-cantores.pl     Odwiedzin dziś: 132 (wszystkich: 5395393)